ferrari

FERRARI

Ferrari je italijansko podjetje, ki izdeluje športne avtomobile v mestu Maranello.

ZGODOVINA FERRARIJA

Leta 1929 Enzo Ferrari je ustanovil podjetje Scuderia Ferrari, ki je bilo le približek današnjemu podjetju. Sprva je bilo podjetje namenjeno sponzoriranju voznikov amaterjev v dirkaškem svetu. 1943 leta se je Ferrarijeva proizvodnja preselila v Maranello, kjer se nahaja še danes. Leto pozneje je bila tovarna porušena med bombnim napadom v 2. svetovni vojni, vendar je bila naslednje leto že obnovljena. Leta 1947 so izdali prvi cestni avtomobil Ferrari 125 Sport in to je bil pravi začetek podjetja.

PRVI AVTOMOBIL

Prvi cestni avtomobil je bil Ferrari 125 Sport. Poganjal ga je 1,5 litrski V12 bencinski motor.

FERRARIJEV ZABAVIŠČNI PARK

Je Ferrarijev zabaviščni park, ki se nahaja v Abu Dhabiju. Zgrajen je na 200.000 m2 (2.200.000 sq ft) in je v celoti pokrit s streho. V višino meri 50 metrov in s celotnim obsegom 2200 metrov. Odprli so ga 4. novembra 2010. Park vsebuje mnogo različnih atrakcij med katerimi so tudi avtošola za otroke, G-Force, stolp, ki izstreli uporabnika 65 metrov nad stavbo ter Racing Legends kar je interaktivna predstava pomembnih dogodkov v Ferrarjevi zgodovini.

USTANOVITELJ

Italijan Enzo Anselmo Giuseppe Maria Ferrari je ustanovitelj podjetja Ferrari. Rojen je bil 20. februarja 1898, umrl pa 14. avgusta 1988, živel je 90 let. Sodeloval je v 22 dirkah in zmagal 6 od njih. Ustanovil je podjetje Auto-Avio Costruzioni, ki je dirkaškim moštvom dobavljajo komponente za dirkalnike. Enzo Ferrari je umrl v Modeni leta 1988 v starosti 90 let. Edina dirka, ki je McLaren ni dobil v sezoni 1988, je bila Velika nagrada Italije, ki je bila na sporedu kmalu po Enzovi smrti in kjer je Ferrari z Gerhardom Bergerjem in Michelom Alboretom dosegel dvojno zmago.

Špela Sitar, 7. c